روابط و تیپ­های شخصیتی: اگر شما ترجیح برون­گرایی دارید….

مقاله زیر را خانم طاهره جلیلی دانشجوی دوره ۲۸ MBTI ترجمه کرده اند.

روابط و تیپ­های شخصیتی: اگر شما ترجیح برون­گرایی دارید….

برون گرایی یا درون­گرایی: منبع دریافت انرژی هایمان

اگر شما ترجیح برون­گرایی دارید و نامزد و یا همسر شما بالعکس شما درون­گراست، یادتون نره که براش فضای شخصی­اش رو حتماً فراهم کنید. بعد از یک روز سخت و پرکار، احتمالاً اون قدردانه اینه که شما درک میکنیداون مدتی رو در آرامش و سکون بگذرونه… همچنین اختصاص زمان خلوت دو نفره، مثل یک شام آروم و یا تماشا کردن یک فیلم داخل خونه و همینطور پذیرفتن درونگرایی اون و حمایت ازش جلوی دیگران به جای عذرخواهی بابت درون­گراییش خیلی مهمه!

چند ماه قبل من و نامزدم، کوین، با دوستمون دب برای نهار با هم بودیم. دب هم دو نفر از دوستانش که از خارج از شهر اومده بودند – یک زوج به نام­های جو و مری که تازه با هم آشنا شده بودند- رو دعوت کرده بود که با ما نهار بخورند. اول غذا همگی به غیر از جو که در یک گوشه میز در سکوت نشسته بود، در حال آشنایی و تبادل اطلاعات در موارد مختلف بودیم.

بلافاصله بعد از اینکه جو اجازه خواست تا میز رو ترک کنه، مری شروع به عذرخواهی برای “رفتار” جو کرد. اون گفت که متاسفه که جو در مکالمه ما شرکت نکرده و نگرانه که ما فکر کنیم جو بی­ادبانه رفتار کرده. من بهش گفتم که من اصلا اونجوری فکر نکردم و بهش این اطمینان رو دادم که من هم در مواجه با مردمی که نمیشناسم مدت زمانی طول میکشه تا موتورم گرم بشه!

وقتی جو برگشت سر میز من بدون اینکه مجبور به کاری بکنمش سعی کردم تا اون رو هم در مکالمه شرکت بدم. وقتی کوین، دب و مری همچنان گرم صحبت  با همدیگه بودند، من رو کردم به جو و از کارهایی که دوست داره انجام بده و همینطور از سرگرمی­هاش پرسیدم. معلوم شد که اون سرگرمی خودش رو داره و واقعاً دوست داره که در موردش با من صحبت کنه! مری از تغییری که در رفتار جو به وجود اومده بود شگفت زده شده بود. من واقعاً خوش شانس بودم که اون­همه چیزهای جدید از جو یاد گرفتم و جو هم از یک مکالمه آروم تر که فقط بین ما دو نفر در جریان بود لذت می­برد.

ماه بعد مری با دب تماس گرفت و وضوحاً از طرف جو به من سلام رسوند و گفت که جو قبلاً هیچوقت همچین کاری رو انجام نداده بوده!

download (4)————————————————-

 

اشتراک گذاری

WhatsApp
Telegram

دیدگاه (5)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط