تیپ شخصیتی ENFP

ENFP ها (قهرمانان)

enfp-1 ENFP ها یا قهرمانان (Champions) همانند دیگر ایده آلیست ها کمیاب هستند، شاید حدود ۳ الی ۴ درصد جمعیت جامعه، اما باید گفت که آنها بیش از دیگر افراد به تجربیات عاطفی اهمیت داده و از آن به عنوان عنصری حیاتی برای یک زندگی کامل یاد می کنند. قهرمانان از گستره وسیعی از احساسات و عواطف بهره مند هستند و اشتیاق فراوانی برای تجربیات و چیزهای جدید دارند. دیدگاه آنها به زندگی یک درام هیجان انگیز و پر از موقعیت های خیر و شر است. آنان همیشه می خواهند تمام اتفاقات معنادار را تجربه کرده و با افراد الهام بخش در دنیا ارتباط برقرار کنند. در میان دیگر ایده آلیست ها برونگراترین آنها هستند و اشتیاق وصف ناپذیری برای گفتن تجربیات فوق العاده خویش به دیگران دارند.

قهرمانان از صحبت کردن با دیگران خسته نمی شوند و همچون یک آبفشان که همواره در حال فوران آب است، آنها نیز جملات و کلمات مختلف را از ذهنشان بر روی زبانشان جاری می کنند. البته باید گفت که این کار یک داستان گویی ساده نیست؛ قهرمانان حرف می زنند (یا می نویسند) به این امید که بتوانند حقایقی را در مورد تجربیات انسانی فاش کنند و یا با عقاید محکم و راسخ خود در دیگران ایجاد انگیزه کنند. تمایل شدید آنها به صحبت کردن در مورد موضوعات و اتفاقات مختلف در کنار شوق و اشتیاق بی حد و حصر و نیز استعداد ذاتی کلامی، آنها را تبدیل به مسرورترین و الهام بخش ترین افراد در میان تمام تیپ ها کرده است.

enfp-2قهرمانان به شدت متکی به خود بوده و اشتیاق شدیدی به حوزه عملکردی و اعتباری شخصی خود دارند و همین نیت و خواست درونی که همیشه به دنبالش هستند عامل جذابیت آنان در میان دیگران می باشد. در عین حال، قهرمانان قدرت بینشی و شهودی فوق العاده ای دارند و می توانند بگویند که در درون افراد چه می گذرد و قادرند احساسات مخفی دیگران را خوانده و اهمیت خاصی برای گفتار و کردار افراد قائلند. در حقیقت، قهرمانان پیوسته در حال بررسی و پویش محیط اجتماعی اطراف خود هستند و هیچ شخصیت مرموز یا انگیزه خاموشی قادر به فرار از توجه آنها نیست. آنها در میان دیگر ایده آلیست ها شامه تیزتری داشته و افراد اطراف خود را با نظارت دقیقتری بررسی می کنند و حتی می توانند تمرکز شدیدی بر روی یک شخص خاص داشته باشند. توجه آنها به ندرت منفعلانه و سرسری است. از سوی دیگر، تمایل خاصی به حساسیت و هوشیاربودن بیش از حد دارند، همیشه آماده مواقع اضطراری بوده و حواسشان پیوسته به اتفاقات احتمالی اطرافشان جمع است.

قهرمانان رابطه خوبی با مردم دارند و معمولا گستره وسیعی از ارتباطات فردی را شکل می دهند. با دوستانشان خونگرم و پر از انرژی هستند. دوست دارند با همکارانشان رابطه ای صمیمی و راحت داشته باشند و می توانند کارمندان و دانشجویانشان را با مهارت بالایی مدیریت کنند. در جامعه چهره ای محبوب داشته و در پشت تلفن بسیار خوش صحبتند و حتی گاهی اوقات آنقدر دراماتیک و خوش قلب می شوند که دیگران آرزو می کنند پیش آنها کار کنند. قهرمانان افرادی مثبت اندیش و پرخیر و برکت هستند و اغلب اطمینان و اعتقاد آنها به خیر و برکت در زندگی و طبیعت انسان باعث رخ دادن اتفاقات خوب می شود.

 منبع: http://www.keirsey.com/4temps/champion.asp